PATRONAT HONOROWY
Partner Generalny
Dzięki strategii Security Connected, innowacyjnemu podejściu do sprzętowego wsparcia rozwiązań oraz wyjątkowej sieci wykrywania zagrożeń Global Threat Intelligence Intel Security mocno koncentruje się na rozwoju zapobiegawczych i sprawdzonych rozwiązań w zakresie zabezpieczeń i usług chroniących systemy, sieci oraz urządzenia mobilne, mających zastosowanie biznesowe i prywatne na całym świecie. Intel Security łączy w sobie doświadczenie i wiedzę firmy McAfee z innowacyjną i potwierdzoną wydajnością firmy Intel, aby bezpieczeństwo stało się kluczowym elementem każdego rozwiązania informatycznego na dowolnej platformie sprzętowej. Misją Intel Security jest zapewnienie każdemu użytkownikowi bezpieczeństwa pracy i poruszania się w cyfrowym świecie. www.intelsecurity.com
Partnerzy strategiczni
Data Space to nowoczesny obiekt Data Center w Toruniu wykonany zgodnie ze standardem TIER III specjalizujący się w ochronie przed atakami DDoS.
Firma we współpracy z globalnym partnerem zrealizowała projekt stworzenia pierwszego w Polsce rozwiązania pełnej ochrony infrastuktury IT przed atakami DDoS, atakami aplikacyjnymi i innymi typami ataków na zasoby firmy. Partnerem usługi jest firma Radware – globalny lider w ochronie IT. Podstawowym techniczym założeniem rozwiązania była zgodność z normami obowiązującymi w polskim prawie – żadne dane Klientów nie są wysyłane poza granice Polski.
Scrubbing Center Data Space nieustannie monitoruje sieć Klienta za pomocą sond i terminali w poszukiwaniu nienaturalnego ruchu. W przypadku ataku włączamy się do działania w ciągu kliku sekund. Dzięki wsparciu globalnego partnera i wyszkolonych specjalistów lokalnie, zapewniamy najwyższy standard bezpieczeństwa naszym Klientom.
Więcej: www.dataspace.pl
FireEye jest liderem w zatrzymaniu występujących w dzisiejszych czasach zaawansowanych ataków cybernetycznych, w oparciu o produkty i usługi z Mandiant i nPulse, nabytych przez FireEye. Dzięki temu partnerstwu firma jest wiodącym w branży dostawcą ochrony przed zaawansowanymi zagrożeniami, posiada zdolność do znalezienia i powstrzymania ataków na każdym etapie ataku. Kiedy włamania są udane, połączenie inteligencji człowieka i technologii pomaga organizacjom wykryć zagrożenie i skutecznie im zapobiec, zanim cyberprzestępcy osiągną swój cel. FireEye ma ponad 2500 klientów w ponad 65 krajach, w tym ponad 150 z listy Fortune 500.
Integrated Solutions jest integratorem łączącym świat informatyki i telekomunikacji w taki sposób, aby nasi klienci mogli działać jeszcze efektywniej. Firma dostarcza innowacyjne usługi i rozwiązania ICT z takich obszarów, jak Ujednolicona Komunikacja, bezpieczeństwo IT, sieci LAN, WAN usługi Data Center oraz Infrastructure as a Service i Backup as a Service. Partnerami technologicznymi firmy Integrated Solutions są wiodący światowi dostawcy rozwiązań informatycznych i komunikacyjnych. Integrated Solutions jest spółką powstałą w ramach Orange Polska.
Urządzenia nowej genracji (NextGen) zostały zaprojektowane tak by wykrywać, identyfikować oraz blokować w czasie rzeczywistym wszelkie współczense zagorżenia. Labris zapewnia „tarczę” sieciom komputerowym, która może być wykorzystana zarówno w dużych jak i małych przedsiębiorstwach.
Firma Labris dostosowuje rozwiązania bezpieczeństwa na miarę ich potrzeb klienta. Indywidualne podejście zapewnia klientom nie tylko Global Support Centre, ale również dostęp do zasobów Cyber Warfare Lab, który odpowiada za wykrywanie i analizowanie zagrożeń typu 0-day. Labris swoimi rozwiązaniami zapewnia ochronę wielu firmom z różnych sektorów takich jak: finansowy, rządowy, energetyczny, telekomunikacyjny, wszędzie, gdzie niezawodność sieci komputerowych odgrywa szczególne znaczenie.
Rozwiązania Labris jako jedne z nielicznych posiadają certyfikację Common Criteria EAL4+, która poświadcza wysoką skuteczność zabezpieczeń.
Firma została założona w 2002 roku jej centrala znajduje się w stolicy Turcji – Ankarze, oddziały firmy rozmieszczone są w krajach Europy Wschodniej, Północnej Afryki oraz Południowej Azji. Więcej informacji: http://labrisnetworks.com/ i http://www.harppddos.com/
Orange Polska – lider na polskim rynku telefonii stacjonarnej, internetu i transmisji danych. Jako jedyny operator, oferuje kompleksowe rozwiązania telekomunikacyjne dostępne w całym kraju. Największa grupa telekomunikacyjna w Europie Centralnej. Jest częścią światowej grupy telekomunikacyjnej France Telecom.
Założona w 1990 roku Panda Security to wiodący dostawca rozwiązań cloud security. Siedziba firmy znajduje się w Hiszpanii, a jej oddziały w ponad 80 krajach na całym świecie. Z jej produktów, przetłumaczonych na 23 języki, korzystają miliony klientów na całym świecie. Misją firmy jest upraszczanie złożonych oraz tworzenie lepszych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa komputerowego. W raporcie Gartner Magic Quadrant for Endpoint Protection Platforms 2014 Panda znalazła się w segmencie wizjonerów. Gartner napisał „Panda jest pierwszym dostawcą Endpoint Protection Platform, oferującym usługę klasyfikacji wszystkich aplikacji na skali bezpieczeństwa”.
Więcej Informacji na http://www.pandasecurity.com/poland/
ComCERT SA jest polską firmą doradczą działająca na rynku od 2011 roku. Jest pierwszą w Polsce niezależną firmą specjalizującą się w usługach typu CERT (Computer Emergency Response Team) na szeroko pojętym rynku przedsiębiorstw i instytucji, nie związaną z żadnym operatorem telekomunikacyjnym. Więcej informacji na stronie: www.comcert.pl
Partner
Grupa Allegro – polska spółka z branży nowych mediów z siedzibą w Poznaniu, prowadząca między innymi serwisy allegro.pl i bankier.pl. Jest częścią południowoafrykańskiego koncernu mediowego Naspers. Bezpośrednim właścicielem grupy jest holenderskie przedsiębiorstwo MIH Allegro B.V. które pełni funkcję wehikułu inwestycyjnego dla koncernu z RPA. Spółka w obecnym kształcie powstała w wyniku przyłączenia do swoich struktur podmiotów zależnych: QXL Poland, OtoMoto, Ceneo, Bankier i Internet Service dnia 26 stycznia 2011. Po połączeniu jest największym pod względem przychodów z działalności w sieci przedsiębiorstwem w Polsce.
Serwisy Grupy Allegro-GG docierają ze swoją ofertą do 79,81% polskich internautów. Według danych Megapanel PBI/Gemius z czerwca 2013 roku serwisy te odwiedza ponad 16 mln użytkowników miesięcznie.
W Deloitte wspólnie pracują dziesiątki tysięcy profesjonalistów na całym świecie, świadcząc klientom usługi obejmujące m.in. usługi: audytu, konsultingu, doradztwa finansowego, zarządzania ryzykiem, doradztwa podatkowego oraz doradztwa prawnego. Nad Wisłą jesteśmy obecni do 1990 roku. Dzięki naszej wiedzy, doświadczeniu, wysokim kwalifikacjom pracowników oraz innowacyjnemu i energicznemu podejściu możemy zaoferować klientom najwyższą jakość i efektywność realizacji prac. Jako jedna z wiodących firm doradczych w kraju świadczymy usługi profesjonalne w całej Polsce, a biura posiadamy w największych miastach, tj.: Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Wrocławiu.
Security available to all. With this in mind, our strategy to try to tackle this problem has been to bring together at ElevenPaths professionals with wide-ranging experience and an in-depth knowledge of security threats in order to create a dynamic and multidisciplinary team. But above all a team that is capable of transforming the concept of security to protect our customers.
Since we started work in June 2013, we have continuously invented and developed new and innovative products that challenge security as we know it and redefine the relationship between security and people. Security is an attribute that must always be present in technology, working in the background to protect our daily activities, yet without hindering our professional or personal life.
For many things we depend on technology or networks such as the Internet, and this makes us vulnerable to continued exposure to threats that are evolving in order to achieve their objective. Consequently, all security products must be capable of evolving at the same pace, and this is only possible by transforming the concept of security and creating agile structures that allow us to keep one step ahead of attackers. This is the main reason why we have been set up as a start-up within Telefónica so that we may guarantee a degree of speed and dynamism allowing us to operate as a small company, while supported by all the advantages available at a multinational company such as Telefónica.
At ElevenPaths our main objective is the creation of security products that redefine how we deal with current and future threats, as well as to enable notions such as security or privacy for all persons by default, bringing these concepts to them without interfering in their professional or private activities.
Syntea SA dostarcza kompleksowego wsparcia edukacyjnego i konsultingowego w zakresie technologii informacyjnych oraz usług kompetencyjnych. Wieloletnie doświadczenie umożliwia przeprowadzanie Klientów firmy (osoby indywidualne, firmy, instytucje i organizacje) przez pełny proces edukacyjny od analizy predyspozycji kompetencyjnych, doszkolenie i doradztwo, praktykę zawodową, aż po znalezienie i optymalizację zatrudnienia. Wypracowany przez Syntea system jest w pełni zgodny z ideą mobilności zawodowej oraz dostosowany do najważniejszych kierunków europejskiej i globalnej polityki edukacyjnej. Syntea świadczy usługi kompetencyjne uzupełniające cały proces edukacji formalnej wpisujące się w strategię „uczenia się przez całe życie” (Lifelong Learning).
Szkolenia i certyfikacja kompetencji Dostosowane do zdiagnozowanych potrzeb konkretnych grup docelowych i spełniające globalne standardy w zakresie edukacji oraz potrzeb rynku pracy. W ramach tej gałęzi działalności wyszczególnione zostały następujące grupy produktów:
– edu4talents to kompleksowe usługi kompetencyjne adresowane do sektora edukacji K12 od szkół podstawowych po szkoły średnie, techniczne i zawodowe, opracowane na bazie wieloletniej współpracy Syntei z tym sektorem, mające na celu lepsze dostosowanie kształcenia do potrzeb rynku pracy.
– Professional Knowledge Academy usługi oparte o współpracę z uczelniami wyższymi w zakresie wprowadzania nowych kierunków w kształceniu podyplomowym, prowadzenia wyspecjalizowanych warsztatów na studiach, realizacji projektów edukacyjnych, mających na celu transfer wiedzy i doświadczeń między sektorem biznesu i szkolnictwa wyższego, realizacji staży i praktyk dla studentów i absolwentów oraz pośrednictwa między nauką a biznesem.
– Szkolenia zawodowe oraz szkolenia dla profesjonalistów oparte o międzynarodowe ścieżki certyfikacyjne, umożliwiające nabycie kompetencji niezbędnych w pracy zawodowej oraz swobodnego poruszania się we współczesnym społeczeństwie globalnym. W tej grupie zawierają się szkolenia:
– IT (Microsoft, Microsoft Dynamics, Cisco, Linux, ECDL), – językowe (języki branżowe), – zawodowe (Vocational Competence Certificate, Aptech, – IATA, medyczne), biznesowe
Praktyki i staże w przedsiębiorstwach, Outsourcing procesów kompetencyjnych Więcej: http://syntea.pl/
Projekt Programu Leonardo da Vinci Transfer Innowacji pt. „Bezpieczny biznes – certyfikowani pracownicy zarządzania bezpieczeństwem informacji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (ang. CISOinSMEs)” jedno z przedsięwzięć realizowanych przez Syntea SA.
Główny cel projektu to dostarczenie sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw wiedzy na temat bezpieczeństwa informacji w oparciu o doświadczenia partnerów i zgodne z wymogami certyfikowanego szkolenia opartego na nowoczesnych technikach edukacyjnych. Przedsięwzięcie zakłada transfer materiałów szkoleniowych przygotowanych w ramach projektu INSEMOT (program szkolenia, scenariusze szkoleń e-learningowych) oraz transfer certyfikacji VCC (Vocational Competence Certificate) potwierdzającej kompetencje trenerów i uczestników szkoleń. Te dwa obiekty transferu posłużą do stworzenia innowacyjnego i nowoczesnego szkolenia dla pracowników zarządzających bezpieczeństwem informacji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. W ramach projektu planowany jest pilotaż szkoleń prowadzonych metodą belnded –learning, czyli szkolenia stacjonarne oraz materiały do samodzielnej nauki na platformie e-learningowej. Wszyscy uczestnicy podejdą do egzaminu VCC i otrzymają certyfikat.Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”. Więcej: http://www.cisoinsmes.eu/pl/
Patronat merytoryczny
CIONET to największa społeczność IT Executives w Europie. Zrzesza ponad 5,5 tysiąca osób odpowiedzialnych za technologie, stwarzając warunki do dzielenia się wiedzą w zakresie „digital leadership”. Udział w społeczności umożliwia efektywny networking w międzynarodowym gronie CIO, a zamknięta platforma online ułatwia komunikację i zapewnia dostęp do najwyższej jakości contentu.
CIONET Polska jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się gremiów. Aktualnie liczy 280 osób, są to członkowie zarządu, Dyrektorzy Operacyjni oraz Dyrektorzy IT.
Cyberlaw nie jest zwyczajną firmą prawniczą. Dajemy Ci dużo więcej. Nasz zespół jest interdysplinarny dzięki czemu mamy kompleksowe podejście do każdej sprawy. Tworzą go prawnicy, ekonomiści oraz inżynierowie ds. bezpieczeństwa. Obsługą Klienta i pracami zespołu kieruje Beata Marek ([email protected])
Wprowadzamy na rynek polski i rynki zagraniczne startupy oraz zajmujemy się bieżącą obsługą już istniejących projektów. Analizujemy zgodność, zabezpieczamy Klientów umowami, sporządzamy wnioski zgłoszeniowe i regulaminy, podpowiadamy jak chronić rozwiązania, budujemy strategie i chronimy.
Specjalizacja: e-usługi, cloud computing, big data, internet rzeczy, prawo własności intelektualnej (p. autorskie, własność przemysłowa, domeny, bazy danych), bezpieczeństwo informacji.
EuroCloud Polska powstało w 2013 roku. Jest o niezależne Stowarzyszenie należące do sieci EuroCloud Europe, które stara się zrzeszać środowiska naukowe, biznesowe, konsumenckie, oraz administracji publicznej w Polsce wokół nowoczesnego sektora – cloud computingu oraz problematyki cyberbezpieczeństwa. Członkami stowarzyszenia jest obecnie kilkadziesiąt podmiotów gospodarczych (głównie z branży IT). Prace Stowarzyszenia wspiera również kilkunastu ekspertów (konsultantów dziedzinowych). EuroCloud Europe, jest strategicznym partnerem Komisji Europejskiej w zakresie cloud computing. Stowarzyszenie europejskie powstało w 2009 roku. Należy do niego aktualnie 28 krajowych stowarzyszeń EuroCloud, także z Państw spoza Unii Europejskiej. Jest to również organizacja wydająca certyfikaty bezpieczeństwa rozwiązań cloud computing, które są uznawane między innymi przez Federalne Biuro Bezpieczeństwa IT (BSI). EuroCloud Polska, jako jedyna organizacja w Polsce, ma potencjalnie największy dostęp do wiedzy oraz przeglądu rynku rozwiązań przetwarzania w chmurze, w tym z obszaru całej UE. Jest to też platforma działań pomiędzy sektorem IT, środowiskiem zaangażowanym w rozwiązania cloud computing (m.in. SaaS i rozwiązania technologii mobilnych) a administracją publiczną i instytucjami europejskimi. EuroCloud Polska prowadzi m.in. konsultacje z administracją publiczną mające na celu edukację z zakresu cloud computing, doradztwo dla instytucji, organizacji i biznesu, a także organizuje akcje informacyjne, konferencje i kongresy dotyczące cloud computing. EuroCloud Polska współpracuje z DG Connect w ramach konsorcjum Cloud Catalyst i Cloud for Europe.
Instytut Kościuszki jest niezależnym, pozarządowym instytutem naukowo-badawczym – think tank – o charakterze non profit, założonym w 2000 r. Misją Instytutu Kościuszki jest działanie na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju i bezpieczeństwa Polski, jako aktywnego członka Unii Europejskiej oraz partnera sojuszu euroatlantyckiego. Instytut Kościuszki pragnie być liderem pozytywnych przemian, tworzyć i przekazywać najlepsze rozwiązania dla Polski i Europy, a także dla sąsiadujących krajów budujących państwo prawa, społeczeństwo obywatelskie i gospodarkę wolnorynkową. Opracowania Instytutu były i są podstawą zarówno ważnych reform legislacyjnych, jak i merytorycznym wsparciem dla bieżącej działalności osób podejmujących strategiczne decyzje.
Od 2011 roku Instytut Kościuszki realizuje projekt „Cel: Cyberbezpieczeństwo”, który jest odpowiedzią na potrzebę zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania w cyberprzestrzeni państwa, podmiotów komercyjnych i obywateli. Instytut Kościuszki współpracuje w tym obszarze z kompetentnymi instytucjami państwowymi w Polsce m.in.: Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji, Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, Najwyższą Izba Kontroli, tworząc ekspertyzy, raporty i propozycje legislacyjne.
Celem ISSA Polska — stowarzyszenia do spraw bezpieczeństwa systemów informacyjnych jest krzewienie wiedzy na temat bezpieczeństwa systemów informacyjnych oraz promowanie zasad i praktyk, które zapewniają poufność, integralność, niezaprzeczalność i dostępność zasobów informacyjnych, a także promowanie i rozwój swoich członków poprzez podnoszenie ich umiejętności zawodowych związanych z ochroną systemów informacyjnych, a w szczególności poprzez:
- dostarczanie wiedzy związanej z tematyką szeroko pojętego bezpieczeństwa systemów informacyjnych,
- edukację i promowanie standardów dotyczących bezpieczeństwa systemów informacyjnych,
- opiniowanie wydarzeń i rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa systemów informacyjnych,
- propagowanie potrzeby bezpieczeństwa systemów informacyjnych.
Głównym celem ISSA Polska — stowarzyszenie do spraw bezpieczeństwa systemów informacyjnych jest promowanie zasad i praktyk, które zapewnią poufność, integralność i dostępność zasobów informacyjnych. Aby osiągnąć ten cel, członkowie stowarzyszenia muszą spełniać najwyższe kryteria etyczne. W związku z tym ISSA Polska ustanawia Kodeks Etyki, którego przestrzeganie jest warunkiem koniecznym członkostwa w stowarzyszeniu.
Więcej na http://www.issa.org oraz http://issa.org.pl
Open Web Application Security Project (OWASP) to ogólnoświatowa, otwarta społeczność skupiona na podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa aplikacji. Projekt wspierają ludzie z całego świata skupieni w ponad 130 lokalnych oddziałach, do których można zupełnie za darmo dołączyć i uczestniczyć w spotkaniach – w Polsce lokalny oddział OWASP istnieje od maja 2007 r. Narzędzia i dokumenty OWASP wspierają ludzi w wykrywaniu oraz ochronie przed błędami bezpieczeństwa związanymi z implementacją jak i projektem aplikacji. Wspomniane narzędzia i dokumenty doskonale uzupełniają również proces tworzenia i rozwoju oprogramowania w Państwa firmie o istotny aspekt jakim jest bezpieczeństwo produktu końcowego. Po więcej informacji zapraszamy na stronę http://www.owasp.org/
Fundacja Wspierania Edukacji Informatycznej „PROIDEA” jest niezależną, samofinansującą się organizacją typu non-profit. Zespół pasjonatów, najlepszych w kraju profesjonalistów oraz osób czynnych zawodowo z różnych dziedzin informatyki, którzy tworzą Fundację umożliwia zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych poprzez: ogólnopolskie konferencje IT (PLNOG, 4Developers, Confidence, JDD), szkolenia dające uprawnienia do wykonywania zawodu (Cisco, Linux RedHat itd.), szkolenia i warsztaty autorskie.