Prelegenci 2023

Przemysław Biecek

Uniwersytet Warszawski. Politechnika Warszawska

Polski matematyk i informatyk, profesor nauk inżynieryjno-technicznych o specjalności sztuczna inteligencja. Prowadzi zespół badawczy MI2.AI realizujący szereg projektów badawczych skupionych na analizie transparentności i bezpieczeństwa modeli sztucznej inteligencji, red teaming modeli podstawowych, analizie modeli językowych typu LLaMA, GPT, modelowaniu obrazów 3D, np. obrazów z tomografii komputerowej, oraz wyjaśnialnej analizie modeli predykcyjnych. Autor ponad 150 artykułów oraz 5 monografii związanych z analizą danych. Ekspert w grupie roboczej Responsible AI międzynarodowej inicjatywy Global Partnership on Artificial Intelligence (GPAI).

Tomasz Biernat

ING Group CISO / ING Hubs Poland

Ekspert w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z wieloletnim doświadczeniem, od 4 lat pełnię kluczową rolę jako Cyber Security Analyst w ING Hubs Poland. Poprzez praktyczne podejście do bezpieczeństwa aktywnie rozwijaniem zdolności detekcji zdarzeń w SOC, w tym poszukuję nowatorskie rozwiązania dla modeli data science oraz ulepszam proces wykrywania anomalii. Rozwijam się w kierunku IT Security management’u. Analityk bezpieczeństwa, threat hunter w Security Operations Center ale także pentester. Doświadczenie offsec’owe wykorzystuje w trakcie codziennej analizy incydentów bezpieczeństwa. Nieustannie dążę do doskonalenia swoich umiejętności i dzielenia się nabytą wiedzą. Top 5 in the world global ethical hacking leaderboard. Poza profesjonalnym życiem, przyszły motocyklista i podróżnik, który zawsze poszukuje nowych wyzwań i doświadczeń. Moje podejście do cyberbezpieczeństwa jest ewangelizacyjne, z nieustającą pasją do dzielenia się tym, co odkryłem, i ciągłym głodem na więcej.

Piotr Brogowski

Wiceprezes Orion Instruments Polska

Współzałożyciel, dyrektor zarządzający i wiceprezes Orion Instruments Polska, firmy specjalizującej się w systemach zarządzania zdarzeniami bezpieczeństwa oraz automatyzacji i odpowiedzi na incydent, zwłaszcza platformach klasy SIEM, SOAR i Threat Intelligence (TIP), a także oferującej unikatowe rozwiązanie do wykrywania, klasyfikacji i maskowania wrażliwych informacji w różnych bazach danych. Ekspert i autor wielu publikacji i wystąpień dotyczących prawnych i praktycznych aspektów z zakresu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych osobowych, w tym RODO. Współautor wydanego przez ISSA Polska podręcznika „Bezpieczeństwo IT. Poradnik”.

Michał Buczyński

 ComCERT
Specjalista ds. bezpieczeństwa IT w ComCERT SA. Obecnie pracuje w zespole CERT, gdzie specjalizuje się w obszarze zarządzania SOC oraz wdrożeniach SIEM pod kątem technicznym i operacyjnym. Posiada doświadczenie w pracy z klientami, realizując projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Damian Bury

Z branżą IT Security związany od ponad 5 lat. Obecnie pracuje w jednej z korporacji, gdzie zajmuje się przeprowadzaniem testów penetracyjnych oraz ćwiczeń red teamowych. Szczególnie zainteresowany tematami red teamingu. Podobno nie pije kawy.

Sylwia Czubkowska

Techstorie TokFM

Wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów jak Gazeta Wyborcza, Dziennik Gazeta Prawna i Przekrój. Twórczyni magazynu Spider’sWeb+ nominowanego w 2022 r. do nagrody Grand Press Digital. Wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród dziennikarskich: Grand Press, nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nagrody im. Marka Króla. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji. Laureatka nagrody im. prof. Romana Czerneckiego oraz nagrody Instytutu Reportażu “Temat: uchodźcy”. Autorka książki “Chińczycy trzymają nas mocno”, wydanej w 2022 r. przez wydawnictwo Znak.

Adam Danieluk

ISSA Polska
Doświadczony menedżer i ekspert bezpieczeństwa informacji, od blisko 20 lat związany z branżą IT. Szczególny obszar specjalizacji to zarządzanie systemami bezpieczeństwa w tym ISO/IEC 27001, ISO 22301, PCI DSS, PA DSS, ISO/IEC 20000, oraz standardami technicznymi: CIS CSC, NIST CSF, OWASP ASVS. Posiada certyfikaty: CISSP, CISA, CISM, CRISC, CDPSE, ISO/IEC 27001 LA, BS 25999. ITIL. Doświadczenie zdobyte w branżach: medyczna, finanse, bankowość, ubezpieczenia, transport i logistyka, hazard i gry losowe, telekomunikacja. Członek stowarzyszeń ISSA, (ISC)2 oraz ISACA. Prezes ISSA Polska.

Marcin Dudek

NASK CERT Polska
Specjalista bezpieczeństwa teleinformatycznego, członek CERT Polska, w ramach którego współtworzy zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo przemysłowych systemów sterowania. Wcześniej zdobywał doświadczenie m.in. w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, PGNiG SA i ComCERT SA, gdzie odpowiadał za obszary reagowania na incydenty i monitorowania zagrożeń. Wspólnie z zespołem znalazł i zgłosił liczne podatności, m.in. w sterownikach Siemensa, Schneider Electric. Wielokrotny prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem w Polsce i za granicą. W ostatnich latach w polskiej reprezentacji podczas ćwiczeń NATO Locked Shields lider zespołu odpowiedzialnego za systemy przemysłowe.

KAMIL Gapiński

ComCERT
Kamil Gapiński specjalizuje się w warstwie procesowo-organizacyjnej projektowania i wdrażania komórek typu SOC oraz CERT. W tym wymiarze współpracował z wieloma topowymi zespołami w Polsce, jak i zagranicą. Zajmuje się również strategicznym cyber threat intelligence oraz organizacją ćwiczeń sztabowych dla specjalistów cyberbezpieczeństwa. Jest wolontariuszem Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń oraz pracownikiem ComCERT SA. Wykłada na studiach podyplomowych w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie. Posiada certyfikaty CISM, SIM3 oraz audytora wiodącego ISO/IEC 22301.

KAMIL DRZYMAŁA

ISSA Polska

W cyberbezpieczeństwie sektora finansowego pracuje od ponad 4 lat. W swojej dotychczasowej karierze odpowiadał głównie za: zarządzanie tożsamością i uprawnienia (IAM), bezpieczeństwo systemów transakcyjnych oraz projektowane architektury i procesów cyberbezpieczeństwa. Dodatkowo odpowiada za zewnętrzy cybersecurity awareness oraz wspiera działania wewnętrzne mające na celu podniesienie świadomości cyberzagrożeń wśród pracowników. Prywatnie jest członkiem Rady Programowej projektu #CyfrowySkaut mającego na celu edukację najmłodszych uczestników Internetu.

Piotr Głaska

Infoblox

Piotr specjalizuje się w wykorzystaniu DNS w systemach cyberbezpieczeństwa. Od 6 lat bada w jaki sposób atakujący używają protokołu DNS w złośliwym oprogramowaniu i we wszelkiego rodzaju atakach. Obecnie pracuje jako architekt rozwiązań w Infoblox, gdzie zajmuje się techniczną stroną rozwiązań Secure DNS. Piotr prezentował w przeszłości na wielu konferencjach takich jak CONFidence, Oh My Hack, BlackHat Europe, Security BSides, Hacktivity, spotkania ISACA i ISC2, The Hack Summit i innych.

Krzysztof Gortat

ESECURE, SecureVisio

Wspólnik i założyciel, SecureVisio Absolwent informatyki na Politechnice Rzeszowskiej. Inżynier, architekt oraz audytor specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwo, posiadający wiedzę i doświadczenie potwierdzone licznymi wdrożeniami oraz certyfikatami. Od 2001 do 2007 konsultant, audytor, architekt i wdrożeniowiec rozwiązań z obszarów sieciowych, systemowych oraz cyberbezpieczeństwa w COMP Rzeszów S.A. (obecnie po zmianie nazwy Asseco Poland). Od 2007 do 2015 wiceprezes zarządu Commcord sp. z o.o., gdzie był odpowiedzialny za rozwój technologiczny spółki o profilu integratora rozwiązań z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Od 2010 prezes zarządu Esecure sp. z o.o., gdzie aktualnie jest odpowiedzialny za rozwój technologiczny spółki oraz za tworzenie i dostosowanie jej produktów do wymagań rynku.

Krzysztof Góźdź

Secfense

Dyrektor Sprzedaży dzielący się pasją do nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Z wieloletnim doświadczeniem w takich firmach jak IBM i Hewlett Packard Enterprise, gdzie współtworzył największe w kraju centra danych, portale internetowe i klastry obliczeniowe. W Secfense pomaga organizacjom rozwiązać problem trudnej adopcji silnego uwierzytelniania i toruje drogę do przyszłości bez haseł (passwordless).

Kamil Grzela

Poznajcie Kamila Grzelę – inżyniera z prawdziwego zdarzenia, który zamiast kawy woli poranną dawkę informacji o najnowszych lukach w oprogramowaniu. Kamil to absolwent Akademii Wojskowej Techniki, ale nie dajcie się zwieść formalnemu wykształceniu – to prawdziwy pasjonat IT/OT z ogromnym doświadczeniem w branży. Kiedy nie analizuje zagrożeń dla systemów motoryzacyjnych w Argus Cyber Security Ltd., prawdopodobnie przemierza drogi na swoim motocyklu lub łapie wiatr w żagle na morzu. Aha, i ma też kilka imponujących certyfikatów z zakresu bezpieczeństwa w zanadrzu!

Marcin Kabaciński

PayPo, CISO #Poland

Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie, kierunek – Cybernetyka. Oficer rezerwy z wieloletnim doświadczeniem w obszarze cyberbezpieczeństwa. Karierę rozpoczął w Centrum Dowodzenia Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej, a następnie przez wiele lat pracował w sektorze telekomunikacyjnym. Od 2018 roku tworzył i zarządzał Security Operation Center (SOC) w Centralnym Ośrodku Informatyki skutecznie odpierając ataki na systemy administracji publicznej oraz rejestry państwowe. Brał aktywny udział w projekcie wdrożenia e-dowodu zakończonego sukcesem w marcu 2019 roku. Zarządzał bezpieczeństwem systemów takich jak CEPIK, PESEL, ePUAP, Profil Zaufany. Od 2019 jako Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w COI budował Rządowy Klaster Bezpieczeństwa (RKB), filar programu Wspólnej Infrastruktury Informatycznej Państwa (WIIP) w Rządowej Chmurze Obliczeniowej. Obecnie odpowiada za rozwój cyberbezpieczeństwa w PayPo, polskim fintechu branży BNPL. Posiada Certyfikat CISM (Certified Information Security Manager) oraz jest aktywnym członkiem stowarzyszenia ISACA Warsaw Chapter.

Piotr Kamiński

Entuzjasta cyberbezpieczeństwa, inżynier specjalizujący się zarówno w bezpieczeństwie ofensywnym, jak i defensywnym. Zajmujący się także automatyzacją wdrażanych rozwiązań. Wieloletnie doświadczenie w branżach bankowych, farmaceutycznych i produkcyjnych.

Mateusz Król

ING Group CISO / ING Hubs Poland
Od 10 lat związany z Security Operation Centre (SOC) w sektorze finansowym. Swoją przygodę zaczął jako analityk zdarzeń bezpieczeństwa, a od kilku lat spełnia się jako Chapter Lead zarządzając zespołem Security Analytics, który skupia się na defensywnej stronie i świadczy globalne usługi dla grupy ING. Pasjonat rozwoju zarówno serwisów jak i swojego zespołu. Gotowy do akcji, tak jak jego najbliżsi współpracownicy tj. 24/7/365.

Paweł Kulpa

Safesqr sp. z o.o.

W branży cyberbezpieczeństwa od ponad 20 lat. Swoją przygodę z bezpieczeństwem zaczynał jako analityk systemowy odpowiedzialny za zabezpieczenia pierwszego w Polsce internetowego domu maklerskiego Woodstock. Od tego czasu stale zajmuje się zagadnieniami bezpieczeństwa informatycznego i specjalizuje w zarządzaniu tożsamością oraz zarządzaniem ryzykiem. Jako konsultant i architekt rozwiązań brał udział w krajowych i międzynarodowych projektach w małych i dużych organizacjach. Uczestniczył w budowie od podstaw kilkunastu systemów klasy IDM, IGA i GRC. Aktualnie pracuje w Safesqr jako architekt rozwiązań z obszaru procesów bezpieczeństwa (zarządzanie tożsamością, ryzykiem i procesami bezpieczeństwa w organizacji). Członek ISSA i ISACA Warsaw Chapter. Posiada m. in. certyfikaty CISA, CDPSE, CISSP, TOGAF9, audytora wiodącego ISO 27001.

Adam Lange

Standard Chartered

Adam posiada ponad dwie dekady doświadczenia w IT i bezpieczeństwie IT, zarówno po ofensywnej (red) jak i defensywnej (blue) stronie bezpieczeństwa. Obecnie pełni funkcję szefa zespołu ds. wykrywania cyberzagrożeń (VP, Cyber Threat Hunting) w Standard Chartered. W wolnym czasie „poluje” na cyberprzestępców, analizuje złośliwe oprogramowanie i tworzy narzędzia i systemy bezpieczeństwa. Częsty prelegent na konferencjach związanych z bezpieczeństwem, takich jak Confidence, SECURE, Security bSides Warsaw i What The H@ck. Fan gier retro i Demosceny

Jacek Łęgiewicz

Samsung Electronics Polska
Koordynuje działania w zakresie PA, PR, ESG, CSR i PPP w Samsung Electronics Polska. Członek Zarządu Związku Cyfrowa Polska oraz Wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Absolwent Nauk Politycznych na UW oraz programów biznesowych na MIT i Boston University. Jachtowy Sternik Morski, górołaz, nurek PADI AOWD

Artur Markiewicz

ISSA Polska 

Fascynat cyberbezpieczeństwa, lider, trener, konsultant. TRECOM/ISSA Polska/cyberkurs.online Zajmuję się tematem bezpieczeństwa w sieci. Jestem fascynatem tego zagadnienia. Żyję bezpieczeństwem, żyję z bezpieczeństwa. Zapraszam Cię do mojego świata.

TOMASZ MATUŁA

Information and Technology Executive, Business & ICT Advisor

Ekspert i menedżer rynku ICT oraz telco z ponad 26 letnią praktyką w biznesie. Kluczowe dziedziny jego pracy to transformacja biznesu i IT, wdrażanie zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych, cyberbezpieczeństwo, usługi ICT. Odpowiadał i rozwijał ww. obszary w ABB, PTK Centertel, Telekomunikacji Polskiej oraz Orange Polska. Od 2018 roku współpracuje jako trusted advisor z międzynarodowymi i polskimi firmami. Dyrektor programowy Programu CIONET Security Excellence. Absolwent Politechniki Śląskiej. W 2002 roku uzyskał Międzynarodowy Dyplom Managementu IFG (MBA) Francuskiego Instytutu Zarządzania, w 2009 ukończył Advanced Management Program IESE Business School Uniwersytetu Nawarra. Zdobył tytuł CIO Roku w 2010. W 2016 roku wyróżniony tytułem Digital Leader of the Year POLSKA. W 2017 został finalistą European CIO of the Year.

Maciej Nowak

Maciej Nowak to kombinacja eksperta IT z prawdziwym pasjonatem nowoczesnych technologii. Jego umiejętności w zakresie programowania w Pythonie i Javie, a także głęboka wiedza z zakresu kryptologii, czynią go specjalistą w dziedzinie bezpieczeństwa o szerokich horyzontach. Gdy akurat nie analizuje skomplikowanych systemów bezpieczeństwa automotive, pewnie ćwiczy ze swoim wiernym bokserem lub trenuje sporty walki. A jeśli chodzi o najnowsze trendy w technologii – Maciej zawsze jest na bieżąco!

Adam Obszynski

Palo Alto Networks
Pracuje w Palo Alto Networks jako Systems Engineer odpowiedzialny za wsparcie klientów sektora publicznego. Wcześniej ratował i zabezpieczał usługi DNS klientów w Infoblox i projektował bezpieczne sieci w Cisco. Swoje doświadczenia zbierał również u kilku integratorów (NXO, MCX, ATM) i operatorów (ATMAN, Polbox, Multinet). Ex sysadmin, wyznawca FreeBSD. Posiada doświadczenie w projektowaniu i zabezpieczaniu rozwiązań sieciowych i aplikacyjnych. W branży od ponad 20 lat. Certyfikowany inżynier CCIE #8557 (EM.), CISSP, PCNSE, itp. Prowadził prezentacje i warsztaty na wielu konferencjach w kraju i za granicą (m.in. Cisco Live US & EU, SECURE, Cisco Forum, Cisco Expo, PLNOG, RONOG).

Mateusz Olejarka

SecuRing

Zawodowo zajmuje się testowaniem bezpieczeństwa aplikacji webowych. Wcześniej, po drugiej stronie barykady, jako programista brał udział w rozwoju i utrzymaniu platformy klasy BPMS wdrożonej w wielu polskich instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych.
Trener mający za sobą ponad 60 przeprowadzonych szkoleń związanych z tworzeniem i testowaniem bezpieczeństwa oprogramowania. Prelegent na wielu krajowych i zagranicznych konferencjach. Znajduje się na listach Hall of Fame takich firm jak Adobe, Algolia, GM, Jet, Netflix, Tesla, Twitter, Uber, Yahoo.

Daniel Olkowski

Principal System Engineer, Dell Technologies

Daniel Olkowski zajmuje się systemami Data Protection ponad 20 lat. Pomaga firmom i instytucjom wybrać optymalne rozwiązania do odzyskiwania danych. Specjalizuje się w trudnych, skomplikowanych projektach, takich jak Cyber Recovery, zabezpieczanie krytycznych środowisk, IT zorientowane na usługi. Swoją wiedzą dzieli na blogu https://www.backuprecoveryman.pl/ oraz vblogu https://www.youtube.com/user/BackupRecoveryMan Organizuje cykliczne warsztaty https://www.backuprecoveryman.pl/ oraz seminaria internetowe dotyczące tematyki Data Protection. Jego tutoriale dotyczące projektowania / możliwości / najlepszych praktyk (https://www.backuprecoveryman.pl/pobierz) cieszą się światowa renomą.

Michał Ostrowski

Chief Revenue Officer, SecureVisio

Chief Revenue Officer w SecureVisio. Odpowiada za całość działań przychodowych firmy. Z cyberbezpieczeństwem związany od 20 lat. Wcześniej pracował na stanowisku Senior Director EMEA East w Trellix (FireEye), gdzie zarządzał rynkami DACH, Middle East oraz Eastern Europe.  Z wykształcenia ekonomista. 

 

Angelika Maria Piątkowska

Sympatyczka bezpieczeństwa w każdym jego aspekcie (od bhp po cybsec). Hoduje mrówki i studiuje psychologię (oraz programowanie aplikacji biznesowych – podyplomowo). Po tym jak się dowiedziała się, że coś takiego jak cyberpsychologia istnieje i to fajny temat, zaproponowała swojej uczelni wprowadzenie kierunku „cyberpsychologia”- z powodzeniem. Pracuje w BCF jako programistka gdzie między innymi spełnia swoje marzenia realizując „projekt życia”. Nadal ircuje – można ją dorwać na #listekklonu w sieci pirc i quakenet.

Monika Pieniek

Ministerstwo Cyfryzacji
Monika Pieniek, Zastępca Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji. Od wielu lat zajmuje się tematyką telekomunikacji, cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa. Koordynuje projekty podnoszące świadomość i kompetencje w zakresie cyberbezpieczeństwa oraz pracuje nad wzmocnieniem procesów zapewniających bezpieczeństwo informacji w organizacji.

Jakub Pluszczok

Fundacja 17 53c

Pentester, członek zespołu Red Team. Przygodę z IT rozpoczynał grając w Sapera na Windowsie 3.1. Absolwent Politechniki Śląskiej. Prelegent na licznych konferencjach – zaczynał na MTS chyba w 2008 roku (kto to jeszcze pamięta… i mówił o chmurach). Od kilku lat związany z branżą finansową. Pasjonat cyberbezpieczeństwa. Jeden z założycieli stowarzyszenia i fundacji 17 53c na rzecz cyberbezpieczeństwa.

Wojciech Reguła

SecuRing

Specjalizuje się w bezpieczeństwie aplikacji w środowisku Appla. Stworzył otwartoźródłową bibliotekę iOS Security Suite, pozwalającą na sprawdzenie bezpieczeństwa urządzenia iOS z perspektywy aplikacji. Jest MVP Bugcrowda, znajdował błędy w Apple, Facebook, Malwarebytes, Slack, Atlassian i innych. W wolnym czasie prowadzi infosec bloga https://wojciechregula.blog. Swoje badania prezentował na m.in. Black Hat (Las Vegas, USA), Objective by The Sea (Hawaje, USA), AppSec Global (Tel Aviv, Izrael), AppSec EU (Londyn, Wielka Brytania), CONFidence (Kraków), BSides (Warszawa).

Mariusz Sawczuk

Senior Solutions Engineer., F5

Senior Solutions Engineer w F5 W firmie F5 pracuje na stanowisku Senior Solutions Engineer. Zajmuje się doradztwem technicznym w zakresie projektowania, architektury produktów i rozwiązań bezpieczeństwa F5. Z branżą IT związany ponad 15 lat. W swojej karierze prowadził projekty sieciowe obejmujące swoim zakresem wiele technologii i producentów (F5, Cisco, Palo Alto, Check Point). Specjalizuje się w zagadnieniach bezpieczeństwa sieci. Posiadacz wielu certyfikatów i prelegent na konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT i sieciom.

Tomasz Sidor

ISSA Polska

Nietypowy informatyk, biegły sądowy z zakresu informatyki, telekomunikacji i monitoringu, wiceprezes Zarządu I dyrektor operacyjny w Biurze Ekspertyz Sądowych, wykładowca Lubelskiej Akademii WSEI. • Od ponad 15 lat zajmuję się szczególnym aspektem kryminalistyki jakim jest informatyka śledcza. Wraz z zespołem biegłych z BES wydałem ponad 7500 opinii i ekspertyz. Ponadto prowadzę szkolenia dla studentów, sędziów, prokuratorów, policjantów, adwokatów, pracowników służb i wielu innych specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa, analizy nośników danych, zabezpieczania materiału dowodowego, analiz monitoringu i innych tematów jakie mogą się wiązać z informatyką śledczą. Współautor i autor publikacji i wystąpień na konferencjach branżowych. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego oraz ISSA Polska. Specjalizujący się w rozwiązywaniu złożonych spraw, gdzie konieczna jest wieloaspektowa analiza w szerokim kontekście wychodzącym poza ramy informatyki. Kieruje zespołami specjalistów, dzięki którym możliwe jest wykonywanie interdyscyplinarnych ekspertyz.

Krzysztof Sierański

ISSA Polska
 Absolwent programu Executive MBA realizowanego przez BCC, GFKM i Erasmus University z Rotterdamu, Uniwersytetu Warszawskiego oraz SWPS. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z: bezpieczeństwem rozwoju i funkcjonowania organizacji, cyberbezpieczeństwem, zarzadzaniem ryzkiem, a także zarzadzaniem wartości i korzyściami. Od ponad 20 lat zajmuje się budowaniem odporności organizacji na zagrożenia mogące przeszkodzić w skutecznej realizacji celów strategicznych. Ekspert w zakresie cyberbezpieczeństwa. Przeprowadził kilkadziesiąt projektów dla firm z branż: finanse i bakowość, energetyka, transport i logistyka, telekomunikacja i informatyka oraz dla administracji publicznej. Członek komitetu bezpieczeństwa w jednej z największych światowych firm z branży medycznej; współpracownik APM Group oraz Axelos z Wielkiej Brytanii, członek ISSA International i Iapp. Założyciel StillSec – grupy firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem biznesu i budowaniem odporności na zakłócenia działającej w sektorach: medycznym, energetycznym, finansowym i nowych technologii. Zasiada w zarządach Fundacji Bezpieczeństwa informacji i Stowarzyszenia Cloud Community Europe Polska.

Grzegorz Siewruk

Orange Polska
Z bezpieczeństwem jestem związany od ponad 12 lat. W tym czasie realizowałem zadania takie jak wsparcie zespołów projektowych pod kątem weryfikacji architektury systemów, realizacji testów penetracyjnych, wdrożenia systemów bezpieczeństwa oraz współpraca z zespołami programistycznymi w celu wsparcia w tematach związanych z bezpieczeństwem. Ostatnie lata spędziłem na budowaniu i rozwijaniu zespołu który jest odpowiedzialny za dbanie o bezpieczeństwo w przestrzeni szeroko rozumianego „cloud’a”. Jestem autorem rozwiązania mixeway.io które jest open sourcowym orkiestratorem testów podatności, przeznaczonym do wykorzystania w automatycznych procesach wytwarzania oprogramowania dzięki czemu w prosty i uniwersalny sposób można zintegrować skanery bezpieczeństwa z procesem CICD. Posiadam również background akademicki. Badania naukowe, które realizują łączą dziedziny Informatyki, bezpieczeństwa i uczenia maszynowego i pozwoliły mi na obronienie rozprawy doktorskiej w kwietniu 2022 roku. W semestrze zimowym ’23 na Politechnice Warszawskiej na wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych wystartuje pierwsza edycja mojego autorskiego przedmiotu „Bezpieczne Tworzenie Oprogramowania” przeznaczonego dla studentów Informatyki.

Krzysztof Silicki

NASK

Krzysztof Silicki ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Z NASK związany jest od 1992 r. Od 2018 r. – na stanowisku zastępcy dyrektora oraz dyrektora ds. cyberbezpieczeństwa i innowacji. Obecnie piastuje stanowisko Dyrektora ds. Strategicznego Rozwoju Cyberbezpieczeństwa. Od 2004 r. reprezentuje Polskę w radzie zarządzającej Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) oraz w Radzie Wykonawczej (od 2013 r.). W 2016 r. został wybrany Wiceprzewodniczącym Rady Zarządzającej ENISA. W 1996 r. zorganizował pierwszy w kraju zespół reagujący na zagrożenia w internecie – CERT Polska. W latach 1997-1999 reprezentował NASK w FIRST (międzynarodowym forum zrzeszającym zespoły reagujące). Był również pomysłodawcą odbywającej się co roku konferencji SECURE – pierwszej w Polsce konferencji dotyczącej bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jako dyrektor techniczny inicjował i nadzorował w NASK powstawanie kolejnych generacji sieci internet, a także innowacyjnych projektów bezpieczeństwa, takich jak ARAKIS, ARAKIS.GOV.

Jarosław Sordyl

CISO #Poland
Menadżer cyberbezpieczeństwa z ponad 25 letnim doświadczeniem, konsultant oraz praktyk cyberbezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania cyberbezpieczeństwem w tym cyberbezpieczeństwem przemysłowym – ICS/OT. Ekspert z zakresu budowy i zarządzania zespołami SOC/CSIRT/CERT. Jest członkiem zespołu badawczego w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, afiliowany przy Uniwersytecie we Florencji, we Włoszech. Doświadczenie zawodowe związane z korporacjami i dużymi firmami: dyrektor cyberbezpieczeństwa w korporacji z sektora elektroenergetycznego (CISO), doradca zarządu międzynarodowej firmy telekomunikacyjnej, szef cyberbezpieczeństwa z sektora transportu (CISO) oraz dyrektor cyberbezpieczeństwa korporacji w sektorze paliwowym (CISO). Pełnił rolę członka zarządu EE-ISAC (European Energy – Information Sharing Analysis Center). Uczestnik prestiżowego programu „IVLP Cybersecurity Leader” organizowanym przez DHS USA dla liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Jest wieloletnim wykładowcą współpracującym z instytucjami akademickimi oraz jednostkami naukowymi. Prelegent na krajowych oraz zagranicznych konferencjach poświęconych cyberbezpieczeństwu. Legitymuje się wieloma certyfikatami z obszaru cyberbezpieczeństwa, bezpieczeństwa. Jest członkiem wielu krajowych i międzynarodowych organizacji branżowych.

Agata Ślusarek

CSIRT KNF
Agata jest analitykiem bezpieczeństwa w zespole CSIRT KNF. W swojej codziennej pracy (tej „po godzinach” też) odbywa długie podróże do świata alternatywnego -magii i przestępców. Analizuje i opisuje grupy przestępcze, kampanie phishingowe i inne zagrożeniach. W wolnych chwilach przygląda się zdarzeniom fraudowym i rozmyśla jak psuć plany przestępcom. Od zawsze wierzy, że dobrym OSINTem można wszystko. Stara się łączyć kropki, dostrzegać to, co niewidoczne gołym okiem, a poźniej przedstawiać to na konferencjach. Nadal mieszka na Telegramie.

Piotr Świąder

PayEye sp. z o.o.

Od 12 lat wdraża SZBI w firmach z różnych branż (produkcja, automotive, fashion, finanse). Podczas licznych podróży do Korei, zdobywał wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa informacji, ochrony danych osobowych oraz bezpieczeństwa fizycznego. Dzięki zarządzaniu wspomnianymi wyżej obszarami, ma bardzo szerokie spojrzenie na bezpieczeństwo. W swojej karierze zdobywał liczne nagrody za opracowywanie i wdrażanie dobrych praktyk w bezpieczeństwie oraz za wysokie wyniki audytów. Obecnie pełni rolę CISO i DPO, w firmie (fintech), która pierwsza na świecie wprowadziła komercyjną płatność biometryczną za pomocą oka, obecnie oka i twarzy. W wyniku jego działań, w 2022 roku, firma uzyskała certyfikat ISO/IEC 27001:2013 oraz przeszła pozytywnie kontrolę UODO.

Ireneusz Tarnowski

CERT Orange

Analityk zespołu CERT Orange, który od wielu lat zajmuje się taktycznym oraz operacyjnym Cyber Threat Intelligence. Analizując zagrożenia w cyberprzestrzeni oraz taktyki i techniki cyberataków ocenia możliwości ofensywne grup przestępczych, potencjalny wpływ na organizację i opracowuje plany reakcji na pojawiające się ataki. Lider w obszarze zarządzania cyberincydentami, gdzie będąc przez wiele lat koordynatorem incydentów dbał by były one prowadzone zgodnie z najwyższymi standardami, niejednokrotnie angażując się w analizy najtrudniejszych incydentów na poziomie technicznym. Angażując się w opracowywanie metod wykrywania oraz analizę zagrożeń szeroko rozumianej infrastruktury informatycznej, przygotowuje techniczne oraz organizacyjne rozwiązania mające na celu zwiększanie poziomu bezpieczeństwa organizacji. Miłośnik defensywnego podejścia do cyberbezpieczeństwa. Od czasu do czasu dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami na krajowych konferencjach oraz prowadząc wykłady oraz szkolenia. Wykładowca na kierunku Cyberbezpieczeństwo na Politechnice Wrocławskiej.

Rafał Wyroślak

Trafford IT
Chief Technology Officer, Wiceprezes Trafford IT Jeden z założycieli Trafford IT. Oprócz zarządzania Działem Technicznym, szczegółowo testuje nowe produkty i rozwiązania, zanim trafią do oferty Trafford IT. Do sukcesów zawodowych Rafała można zaliczyć największe w Europie wdrożenie systemu FireEye w jednej z polskich firm energetycznych, a także pracę przy projektach u największych Klientów z sektora bankowego, finansowego czy telekomunikacyjnego. Na co dzień kieruje się hasłem, że nie ma rzeczy niemożliwych i swoim optymizmem skutecznie zaraża innych.

Krzysztof Zieliński

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego

Menadżer obszaru cyberbezpieczeństwa, z ponad 20 letnim doświadczeniem. Obecnie dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa UKNF. Z nadzorem finansowym związany od ponad 10 lat. Inicjator i współtwórca pierwszego w Polsce sektorowego zespołu CSIRT dedykowanego rynkowi finansowemu. Uzyskał kilka certyfikatów branżowych takich jak CISSP, CISM, CISA, OSCP, CEH, CCSE. Pasjonat cyber również po godzinach pracy która trwa 24/7/365

Andrzej Zybertowicz

Socjolog, analityk, konsultant polityczny, profesor nauk społecznych. W latach 1977–2020 nauczyciel akademicki
i badacz na UMK.

W latach 2006–2007 ekspert Komisji Weryfikacyjnej Wojskowych Służb Informacyjnych i przewodniczący Rady Programowej Centralnego Ośrodka Szkolenia ABW. W 2007 r. główny doradca ds. bezpieczeństwa państwa premiera Jarosława Kaczyńskiego. Od 2008 do 10 kwietnia 2010 r. doradca ds. bezpieczeństwa państwa Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Od 2015 r. doradca społeczny Prezydenta RP Andrzeja Dudy i doradca Szefa BBN Pawła Solocha i następnie Jacka Siewiery. Od 2016 r. Przedstawiciel Prezydenta RP w Komitecie Offsetowym MON, Członek Rady Programowej KSAP, Członek Rady PISM. Od 2017 r. Przedstawiciel Prezydenta RP w Kolegium ds. Służb Specjalnych.
Kierownik Ośrodka Studiów nad Wyzwaniami Cywilizacyjnymi w Centrum Badań nad Bezpieczeństwem ASzWoj.

Współautor pierwszej wydanej na Zachodzie naukowej analizy roli tajnych służb w procesach wychodzenia z komunizmu – książki Privatizing the Police-State: The case of Poland (wraz z M. Łoś).

W ostatnich latach analizuje społeczne konsekwencje rewolucji cyfrowej, czego owocem są m.in. książki: Samobójstwo Oświecenia? Jak neuronauka i nowe technologie pustoszą ludzki świat (Kraków 2015; wraz z zespołem) oraz Cyber kontra real: cywilizacja w techno-pułapce (Warszawa 2022; wywiad rzeka J.Piekutowskiego).