Warsztaty 2020

Capture the flag RSA NetWitness

REJESTRACJA

Kiedy: 11.09.2020
Czas trwania: 10:00 – 12:00
Język: polski
Cena: Bezpłatne dla zarejestrowanych uczestników konferencji. Ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Gdzie: Sala szkoleniowa SCS DEBATA / WARSZTATY w wirtualnym centrum VirBela.
Zgłoszenia: Zgłoszenia mogą być indywidualne lub w drużynach 2 osobowych. Prosimy o podanie nazwy drużyny w formularzu rejestracyjnym.
Oczekiwane przygotowanie uczestników: Zainteresowanie i rozumienie tematyki bezpieczeństwa informacji, wykrywania zagrożeń i rozwiązywania incydentów.

Prowadzący: Robert Ługowski//IT Security Engineer /Mediarecovery

Piętnaście lat doświadczenia w IT oraz bezpieczeństwie jako członek zespołu projektowego, kierownik projektu, architekt, inżynier wiodący i administrator. Uczestnik wielu projektów zorientowanych na technologię Microsoft i technologie bezpieczeństwa (SIEM, DLP, AV, bramki mail/web etc.). Prelegent podczas wielu konferencji branżowych. Reprezentuje firmę Mediarecovery Sp. z o.o., gdzie pracuje jako Inżynier Bezpieczeństwa IT..

Szczegóły wydarzenia:

Threat hunting i monitorowanie sieci to tematy, którymi zajmujesz się na co dzień? Twoja firma stała się ofiarą cyberataku i chcesz uniknąć tego w przyszłości?

Firma RSA, organizator wydarzenia, wraz z prowadzącymi ekspertami z Mediarecovery zapraszają wszystkich specjalistów bezpieczeństwa IT do podnoszenia kompetencji zawodowych przez udział w grze rywalizacyjnej CTF. Tym razem spotkamy się podczas konferencji Security Case Study, w miejscu dedykowanym zdobywaniu nowej wiedzy.

Na warsztatach poznamy narządzie RSA NetWitness. To modułowe rozwiązanie dla zespołów bezpieczeństwa, pozwalające na przechwytywanie, rekonstrukcję oraz analizę 100% ruchu sieciowego i logów.

Dzięki pełnej analizie pakietów umożliwia dużo lepsze rozpoznanie zagrożeń, ich identyfikację oraz analizę.

Rozwiązanie wychodzi poza podstawowe funkcje SIEM – przechwytywania logów i pełnych pakietów sieciowych, oferując wykrywanie zaawansowanych ataków w czasie rzeczywistym oraz korelację pomiędzy zebranymi danymi. Pozwala to na pełną rekonstrukcję ataku w celu zrozumienia sposobu działania atakującego oraz wdrożenia skutecznego planu naprawczego.

Biorąc udział w wydarzeniu uczestnicy będą mieli możliwość:

  •  Zapoznania się z platformą RSA NetWitness
  •  Samodzielnego przetestowania narzędzi RSA NetWitness na bazie realnych scenariuszy ataków
  •  Zapoznania się z architekturą rozwiązań mających zastosowanie w SOC


Dla kogo dedykowane są warsztaty: 
Warsztaty dedykowane są dla pracowników zajmujących się bezpieczeństwem IT i osób zainteresowanych tematyką Incident Response oraz wszystkich tych, którzy na co dzień zajmują się zapewnieniem bezpieczeństwa informacji i komunikacji.

Wymagania:

  • Każda drużyna otrzyma jeden dostęp do platformy Laboratorium RSA NetWitness, z którego w jednym czasie będzie mogła korzystać jedna osoba. Drużyna pracuje na wspólny wynik (platforma jest w języku angielskim).
  • Aby ułatwić manewrowanie pomiędzy platformami gorąco zalecamy korzystanie z minimum dwóch ekranów/komputerów– jednego dla laboratorium, drugiego dla platformy CTF, na której będą udostępniane pytania, tabela wyników oraz czas rozgrywki. Przygotujcie 2 ekrany dostępne fizycznie, a o szczegółach poinformuje prowadzący podczas warsztatów.
  • Należy zadbać o silne łącze sieciowe dla jak najbardziej komfortowej i płynnej rozgrywki.
  • Polecamy korzystanie z przeglądarki Google Chrome – aby wszystko mogło przebiegać sprawnie.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

REJESTRACJA

Pasywny monitoring zagrożeń w sieci OT

REJESTRACJA

Kiedy: 11.09.2020
Czas trwania: 12:30 – 13:30
Język: polski
Cena: Bezpłatne dla zarejestrowanych uczestników konferencji. Ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń.
Gdzie: Sala szkoleniowa SCS DEBATA / WARSZTATY w wirtualnym centrum VirBela.
Zgłoszenia: Zgłoszenia indywidualne.

Prowadzący: Piotr Urbańczyk / Architekt ds. cyberbezpieczeństwa systemów SCADA / Tekniska Polska

Absolwent Wydziału Automaty, Elektroniki i Informatyki Politechniki Sląskiej. Wysokiej klasy specjalista od blisko dwudziestu lat parający się technologiami sieciowymi a od piętnastu lat zajmujący się zawodowo cyberbezpieczeństwem w przemyśle. Członek zespołów cyberbezpieczeństwa w spółkach Skarbu Państwa oraz korporacjach międzynarodowych. Prelegent omawiający zagadnienia cyberbezpieczeństwa podczas takich wydarzeń jak np. organizowana przez SGH i Timeline konferencja Cyber Academy czy konferencja Semafor pod patronatem Computerworld i ISSA oraz wielu innych. Piotr jest obecnie Architektem ds. cyberbezpieczeństwa systemów SCADA w Tekniska Polska i jednym z filarów Tekniska Cybersecurity Team..

Szczegóły wydarzenia:

Warsztaty przeprowadzone będą w formie pokazu możliwości przemysłowego systemu wykrywania włamań (IDS) w wirtualnym laboratoryjnym środowisku sieci automatyki przemysłowej (OT/ICS). W trakcie warsztatu zademonstrujemy jak obecność IDS w sieci OT wspomaga procesy:

  • inwentaryzacji sieci, ważnej dla prawidłowego planowania reakcji na incydenty,
  • codziennego monitorowania stanu bezpieczeństwa infrastruktury
  • informatyki śledczej
  • wykrywania nieuprawnionych systemów w sieci.

Warsztaty prowadzone będą w oparciu o IDS Radiflow iSID.

Dla kogo dedykowane są warsztaty:

Na warsztat zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniem, w szczególności osoby na co dzień związane z środowiskami automatyki przemysłowej, bezpieczeństwem OT, lub IT.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji!

REJESTRACJA